výlet na Velký Javor 23.7.2009

27.08.2009 21:26

23. července 2009, se OS Tanaberk rozhodlo strávit v turistickém duchu. Byl naplánován výlet na německou horu Velký Javor, a pak také na Velké javorové jezero. Autobusy nabraly turisty nejprve v Domažlicích, dále ve Kdyni a ze Všerub se již vyráželo se dvěmi plnými autobusy.

celá fotogalerie výletu

K prvnímu zastavení došlo v Německé Rudě, kde je hraniční přechod mezi Čechami a Německem a je zde také historické vlakové nádraží. Pak už se ale přijelo k nejvyšší hoře Šumavy a co nevidět jsme jeli k úpatí hory tamější lanovkou. Kdo chtěl, mohl jít po svých. Na vrcholu se nám naskytlo úžasné panorama. Když se naše výprava opět sešla v autobusech a všichni měli svého souseda, byli jsme schopni vyrazit k Velkému javorovému jezeru.

Někdo si mohl jezero obejít, jiní si odpočinuli na tamních lehátkách či si zajezdili na šlapadlech. K posezení přímo lákala hospoda, která stála přímo vedle jezera, malé děti se mohly jít podívat do Pohádkové země. Cestou domů se ještě zastavilo v jakési sklárně, kde bylo možno shlédnout krásně zdobené sklo. Všichni odjížděli z výletu spokojení, v jednom autobusu se dokonce radostně zpívalo.

(th)

Zpět

Vyhledávání

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Untitled Document

 

Výstavba turistického altánu, celkové náklady: 17.644,- € ; příspěvek z Dispozičního fondu Cíl 3: 14.997,- €

spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj

Investice do vaší budoucnosti