cyklistický výlet 22.7.2009

30.07.2009 22:31

V česko-bavorském týdnu sdružení chtělo pokračovat ve sportovním duchu, a tak se dva dny na fotbalový turnaj, 22. července 2009, rozhodlo uspořádat cyklistický výlet.

zobrazení fotogalerie cyklovýletu

V devět hodin dopoledne se všichni nadšenci sešli u všerubské zastávky a asi třicetičlenný peloton se vydal směrem k Drachensee. Peloton se dost rychle zpřetrhal. Každý si totiž jel svým tempem - ať už superrychlým, normálním anebo to tlačil na každém krpálu. Cesta ale nebyla nijak složitá. Dalo se pak snadno rozpoznat, že už jsme v Německu. Zatímco po sjetí české „cyklostezky“ účastníci vypadali div ne jak po krosovém závodě, někteří se spadlým řetězem a lehce otřeseni z cesty plné kamení, na straně našich sousedů se cyklostezka dala srovnat s plnohodnotnou asfaltkou.

Když celá výprava dorazila k Drachensee, všechna únava odpadla, ať už kvůli občerstvovacímu stánku či tomu omamujícímu panoramatu, které toto uměle vybudované jezero nabízí. Druhá polovina cesty už nebyla tak náročná, asi proto, že se táhla po těch německých cyklostezkách. Všichni do Čech přijeli v pohodě, kdo chtěl, mohl se ještě občerstvit na zahrádce restaurace ve Všerubech. Cyklisti si výlet moc chválili. Jediným flekem, dalo by se říct flíčkem je článek o fáborkách, kdy si jistý/á (sp) dal/a takovou práci, že napsala o fáborkách visících na trase výletu, které byly sklizeny dva týdny po akci, což není zas taková katastrofa a u jiných akcí to bývá mnohem horší...

(th)

novinový článek

Zpět

Vyhledávání

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Untitled Document

 

Výstavba turistického altánu, celkové náklady: 17.644,- € ; příspěvek z Dispozičního fondu Cíl 3: 14.997,- €

spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj

Investice do vaší budoucnosti