fotbalový turnaj 20.7.2009

30.07.2009 22:29

            20. července 2009 se jako každý rok konal na sportovním hřišti ve Všerubech fotbalový turnaj, poprvé spolupořádaný občanským sdružením Tanaberk a obcí Všeruby. Poměřit síly přišlo sedm týmů. Ať už se jednalo o místní „Všerubáky“, kteří dokázali sestavit tři družstva, z čehož se všichni dokázali umístit do 4. místa, nebo OS Tanaberk, jehož barvy statečně hájil výběr domažlických doktorů a jejich kamarádů. Dále se na soupisce objevil tým Hyršova, Cíl 3 a  družstvo Ferda „S“ group. I když to mělo být klání česko-německé, německé týmy svou účast den před turnajem zamítly.

            Po slavnostním zahájení už se šlo tvrdě do boje. Soupiska dělila týmy na skupiny A a B.  I když mělo jít o přátelské utkání, bylo uštědřeno i několik zranění, díky bohu žádné s větší újmou na zdraví. Na všechny zápasy dohlížel rozhodčí pan Vladislav Parezský.

Při prvním zápase skupiny A si to mezi sebou rozdal tým Tanaberku s Cílem 3. Tanaberk soupeřům nedal šanci a během nastaveného času (15 minut) vstřelili hned dva góly. Druhý zápas ve skupině B hráli zástupci týmu All Stars Všeruby proti Hyršovu. Tento zápas skončil také velkým rozdílem, a to 3:0 pro All Stars tým. Během dalšího zápasu Všeruby Šumava a Ferda „S“ group došlo k remíze. Když se proti sobě postavily týmy Tanaberku a Všerub Šumava, šlo o vyrovnaný souboj, který nakonec skončil těsným vítězstvím Všerub. Při dalším zápase skupiny B se Všeruby rozdělily na dvě půlky - jedni fandili All Stars týmu a druzí Českému lesu. Obě strany zůstaly spokojeny... nebo nespokojeny ? Oba týmy totiž vstřelily do soupeřových branek pouze jeden gól, což vedlo k remíze 1:1. Další zápas Cíl 3 a Ferda „S“ group skončil drtivou porážkou Cílu 3 a velkou radostí týmu Ferdy, skóre 1:4. Poté Cíl 3 již musel domů a další zápas si již nezahrál. V utkání mužstva Tanaberk a Ferda „S“ group se jednalo pouze o rozdíl jednoho bodu, tentokrát ve prospěch Tanaberku 2:1. Poslední základní zápasy ukončila drtivá porážka Hyršova od týmu Všeruby Český les, skóre 0:5.

V souboji o páté místo podlehl Hyršov týmu Ferda „S“ group 0:3. První semifinálový zápas hrál vítěz skupiny A s druhým umístěným ve skupině B. Naopak vítěz skupiny B si zahrál s druhým týmem skupiny A. Tyto zápasy pak rozhodly kdo si půjde zahrát zápas buď o 1. a 2. místo nebo o 3. a 4.

Všeruby Šumava byly poraženy All Stars týmem, avšak až výsledkem penalt 1:3. Druhý zápas Všeruby Český les a Tanaberk se po penaltách vyvedl pro úspěch Všerubských, 2:0. Po svedení napínavého zápasu o třetí místo, které si jednobodovým rozdílem „urval“ tým OS Tanaberk, nastal čas na finále. I když bylo jisté, že „titul :D“ zůstane ve Všerubech, opět se obec rozdělila na dvě půlky. Nakonec vyhrál tým Všerub Český les s obrovským rozdílem 5:1.

Při slavnostním vyhlášení, kdy na hřiště nastoupily všechny týmy se ještě před konečným umístěním, které jistě všichni již věděli nebo alespoň tušili, udělilo ocenění pro nejlepšího brankáře a hráče. V našem případě to byla brankářka, jediná žena turnaje - týmu Hyršov. Nejlepším hráčem turnaje se stal Michal Čára z týmu Všeruby Šumava.

Všichni, kdo nedosáhli stupínků vítězů dostali alespoň ceny útěchy. Na první tři týmy čekaly medaile, poháry a malé dárky.

Diváci se během turnaje jistě skvěle bavili a byl zde stánek s klobásami nebo točeným pivem, což se dá brát jako „ionťák“ pro vyčerpané fotbalisty, kteří dohráli zápasy.

Nakonec by se dalo říct, že si turnaj užíval stejně tým vítězů i poražených a že šlo hlavně o to se pobavit a „zabít“ odpoledne. Všichni dotázaní z týmů i obecenstva na otázku jestli by si turnaj ještě jednou zopakovali, odpověděli bez přemýšlení - ano.

(th)

Zde je celý průběh turnaje obrazem.

 celková výsledková listina fotbalového turnaje

Zpět

Vyhledávání

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Untitled Document

 

Výstavba turistického altánu, celkové náklady: 17.644,- € ; příspěvek z Dispozičního fondu Cíl 3: 14.997,- €

spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj

Investice do vaší budoucnosti