ohlédnutí za poutí 2010 (3.ročník)

12.08.2010 13:38

Již 3.rokem pořádalo OST Anenskou pouť na Tanaberku. V tomto roce vyšel termín pouti na víkend 30.7. - 1.8.2010.
Letošní pouť zahajovala country kapela Psanec Kid & spol. Písničky a rytmus byl věru chytlavý, jen počasí opravdu nepřálo. V pátek navečer se obloha zatáhla, teplota klesla na pouhých 15 stupňů Celsia a takové počasí opravdu návštěvníky nepřitáhlo. Byla to velká škoda, protože muzikanti z kapely si pochvalovali pěkné přírodní prostředí a i přes mizivou účast se zachovali zcela profesionálně a hráli skutečně naplno.

V sobotu se počasí umoudřilo, udělalo se teplo a lidé se opět přišli podívat a poslechnout Domažlickou trojku. Bylo to takové pohodové odpoledne, kdo chtěl, mohl si dopřát studené pivo, teplou klobásu a posedět až do večera.

Článek, Domažlický deník, 3.srpna 2010Vzhledem k předchozím ročníkům nedělních pouťí a díky udržení každoroční tradice se dala očekávat větší návštěvnost než na minulých akcích. Všichni organizátoři již byli z předchozích ročníků dobře připraveni, a tak nachystali pro návštěvníky malé překvapení. Letos se podařilo na "kopeček" dostrkat i několik atrakcí jako byla střelnice, kolotoč a skákací trampolína. V odpoledních hodinách se konala mše svatá a poté následovalo vysvěcení božích muk jako vzpomínka na zaniklou obec Myslív - OST nechalo zcela zrekonstruovat pamětní desku a křížek a vše bylo umístěno na nově upraveném plácku blízkosti kostela sv.Anny na Tanaberku. Celý víkend byl zachycen na několika fotografiích a také bylo napsáno několik řádek v denním tisku.

(tk)

Zpět

Vyhledávání

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Untitled Document

 

Výstavba turistického altánu, celkové náklady: 17.644,- € ; příspěvek z Dispozičního fondu Cíl 3: 14.997,- €

spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj

Investice do vaší budoucnosti